Bârfe, șmenuri, șușanele: Unde a dispărut DNA

de Academia Cațavencu , 04 mai 2017
Bârfe, șmenuri, șușanele: Unde a dispărut DNA

À propos de Georgică americanu’: acum vreo lună, omul a fost vizitat transatlantic de fiul lui Iacob. Iar fiul lui Iacob* (în caz că nu v-ați prins cine e, vă dăm niște indicii) este bogat, da’ bogat nu din banii lui, ci din ai recent prinsului în Serbia, Sebică. Cum vizita fiului lui Iacob la Georgică a avut loc cu câteva săptămâni înainte să fie capturat Sebică, vă lăsăm să vă închipuiți ce s-a discutat peste Oceanul Atlantic, din care a ieșit un pește mic și pe coada lui scria, uite așa, despre o mare dandana, măi, Georgică, măi.

* asta cu “fiul lui X“ e grea, doar pentru snobii care și-au tocit coatele citind Șăineanu când erau mici. 


 Scremut, printre dinți, Găbiță Oprea a admis acum niște zile că i-ar fi adăpostit în bojdeuca lui, prin 2009, de alegerile prezidențiale, pe unii (Lăurica, Florian, Maior și alții). Dacă v-ați pus, cumva, întrebarea de ce a recunoscut Găbiță, fie și cu jumătate de gură, lucrurile astea, atunci v-ați pus o întrebare foarte bună. Pentru că, într-adevăr, omul nu are nici o miză, îl lasă rece pe el dezvăluirile lui Dănuț Andronic, coproculturalizat tot din cauză de DNA. Și atunci?! Păi, atunci, pe Găbiță l-a rugat un prieten, acum plecat din țară în interes de serviciu, tocmai peste ocean. Exact, frate, ăla nu neapărat mic, dar care respira greu și nervos și l-a rugat pe Găbiță să mai depresurizeze situația era Maior, nene!


Nu știu dacă ați observat, dar procurorii Lăuricii nu au mai produs mare lucru în ultimele săptămâni, dacă nu chiar luni. Ne e și frică să ne întrebăm: s-or fi terminat corupții din țară sau, Doamne ferește!, s-a terminat elanul procurorilor? Despre a doua variantă nu poate fi vorba, știm cu toții că Lăurica e o forță a naturii umane și nu numai. Dar despre prima știm fără tăgadă că e imposibilă. Deci, să fie varianta b? Ptiu, ptiu, e de scuipat în sân și alta nu! Dar n-au intrat zilele în sac, mai bârfim pe aici și data viitoare.   

Loading...

Comentarii

  • Victoria

    04 mai 2018 11:27

    NU-MI VINE SĂ CRED!! Aceasta este cu siguranță o șocantă și o mărturie autentică .. Am vizitat un forum aici pe Internet pe 15 aprilie 2018 și am văzut o mărturie minunată despre acest joc puternic și mare de vrăjitor numit Dr Isikolo pe forum .. N-am crezut niciodată pentru că nu am auzit și nici nu am învățat nimic despre vrajă și magie înainte. Nici un suflet nu mi-ar fi putut influența vrăjitorile magice, nu până când doctorul Isikolo mi-a făcut-o și mi-a restabilit căsnicia de 8 ani înapoi la mine soțul meu înapoi la mine la fel cum am citit pe Internet .. am fost cu adevărat uimit și șocat când soțul meu a îngenuncheat cerșind pentru iertare și pentru mine să-l accept înapoi .. Sunt foarte scurt de expresii și nu știu cât de mult să-ți transmit aprecierea mea Dr Isikolo ești un Dumnezeu trimis la mine și la întreaga mea familie .. Și acum sunt o femeie bucuroasă încă o dată mulțumită pentru munca ta bună și pentru restaurarea fericirii în casa mea ..AICI ESTE Dr. Isikolo E-MAIL isikolosolutionhomegmail.com. PENTRU orice fel de ajutor. Sau să-i apelezi la Whatsapp 2348133261196.

    raspunde comentariului
  • jelka rodka

    01 mai 2018 18:13

    Hei, băieți, sunt Jelka Rodka. Viata fara sotul meu a fost o adevarata mizerie pentru mine si copiii mei Sunt atat de fericit sa-mi iau ex-ul inapoi prin ajutorul doctorului Isikolo. Cea mai mare surpriză a mea a fost că 48 de ore după ce doctorul mi-a pregătit vraja, soțul meu care ma abandonat timp de patru ani ma sunat brusc neașteptat și sunt atât de fericit că am ajuns să devenim din nou prin intermediul doctorului Isikolo și sunt așa fericit să fiu cu soțul meu încă o dată. Dr Isikolo este un joc foarte minunat de vrăji, îl puteți contacta dacă aveți nevoie de asistentul său, pentru că știu că el vă poate ajuta, de asemenea. contactați-l prin e-mailul său isikolosolutionhomegmail.com sau Whatsapp-l acum 2348133261196.

    raspunde comentariului
  • d acul roman

    31 martie 2018 9:56

    Degeaba se scrie de mafie, abuzuri si ce ar trebui sa se intample cu adevarat in tara nostra, spre binele poporului roman.Suntem condamnati si slabe sperante ca vom renaste din propria cenusa, atat timp cat adevarul este ingropat prin diversiune zi de zi.Daca o minciuna este declarata de mai multe ori ca adevar in mentalul oamenilor nu este cale de intoarcere.De la 22.12.89 romanul de rand a crezut ca vom trai visul occidental, american, dar din pacate traim propriul vis, asa cum unii ni-l construiesc dupa vrerea lor.Daca vrem mai mult ni se spune ca ce avem este deajuns si ultima solutie este cea a evadarii din propria casa dupa care urmarea, dezradacinarea chinuitoare si uneori insuportabila.Din roman devii cersetor, uneori umilit si rareori apreciat, in anumite circumstante.Doamne unde ne-ai adus, si unde ne vei duce!

    raspunde comentariului
  • niro

    29 martie 2018 15:01

    Comentarii, presupusuri, stiri false SRS, va spun eu din surse sigure ca D-na Covesi va fi numita in fruntea SIE.CRED CA AR MERITA.

    raspunde comentariului
  • Erik

    21 martie 2018 10:43

    Domnule doctor Isikolo, vă mulțumesc atât de mult pentru vrăjitoria adevărată, soția mea sa întors!Vă mulțumesc domnule pentru vrăji autentice. Acest lucru este incredibil și nu am mai experimentat niciodată așa ceva în viața mea. Înainte de a vă întâlni, domnule, am încercat toate mijloacele pe care le-am putut obține pentru a-mi lua soția înapoi, dar de fapt am ajuns să-mi dau seama că nimic nu lucrează pentru mine și că soția mea a dezvoltat multă ură pentru mine. crezut că nu există nicio speranță să se reunească cu fosta mea soție și copii. Dar când am citit recenzii bune despre munca dvs. domnule, am decis să încerc și am făcut tot ce mi-ați instruit și am încredere în tine și mi-a urmat instrucțiunile așa cum mi-ați garantat în 48 de ore și asta a fost exact când soția mea ma sunat ... Suntem mai mulțumiți acum decât oricând. Totul arată perfect și atât de natural! Vă mulțumesc foarte mult pentru vrăji autentice și indiscutabile. Vă mulțumim pentru ajutorul dvs. Dacă aveți nevoie de ajutor în căsnicia dvs. de rupt relație, vă rugăm să contactați Dr. Isikolo chiar acum pentru ajutor urgent. isikolosolutionhomegmail.comce-l intereseaza acum 2348133261196.

    raspunde comentariului
  • Ogundele

    18 martie 2018 23:18

    TREBUIE CITITNumele meu este Sandra am din Los Angeles, sunt aici pentru a depune mărturie despre lucrarea minunată a unui vrăjitor care ma ajutat cu toate problemele mele astăzi sunt fericit din cauza lui, totul a început în 2002, m-am căsătorit cu un bărbat numit Johan Smith de la Marea Britanie Sa obosit de mine după 15 ani de căsătorie și nu există nici un copil și lucrurile au fost dificile pentru noi, din punct de vedere financiar nu eram bine, iar soțul meu căuta divorțul doar ca să mă trăiască singur și să se confrunte cu viața, mă rugasem lui Dumnezeu să-l duc înapoi, până în 2016 când am întâlnit un prieten care ma condus la Dr. Ogundele o vrăjitoare care a ajutat-o cu propriile ei probleme, m-am încurajat pe sine și l-am contactat, primul lucru pe care mi-a spus-o că problemele mele s- l-au contactat pentru ajutor. Îl cred și-l întreabă ce-o voi face în continuare, mi-a spus ce să fac și a spus că soțul meu se va întoarce la mine, cerându-mă în genunchi în 24 de ore, după zece ani de divorț, surprinzător după lucrarea sa, sotul meu a venit implorându-i în genunchi, l-am acceptat de urgență și l-am informat pe dr. Ogundele despre asta, a spus că va vărsa și o vrăjitorie pentru mine, pentru ca familia mea să fie favorizată financiar și am lucrat cu el după 48 de ore peste tot merg oamenii ma favorizeaza si afacerea mea mergea inainte pentru cele mai bune, acum sunt fericit si bucuros sa informez lumii ca acesta este cel mai puternic om pe care l-am intalnit oriunde in lume are solutia la orice fel de problema pe care o ai, el nu este bani constient el ajuta si sa astepte pana cand sunteti ok inainte de a astepta aprecierea lui, asa ca fratii mei si sora, daca sunteti in orice situatie si au nevoie de ajutor i sfaturi ar trebui sa contactati Dr. Ogundele astazi si rezolva problemele dumneavoastra. Iată e-mailul său ogundeletempleofsolutiongmail.com și numărul lui Whatsapp 2349065101630 și numărul viber 27638836445. de dragul vostru de oameni care au nevoie de ajutor și de cei care vor să-i mulțumească pentru mine pentru munca bună.

    raspunde comentariului
  • Denisa

    06 martie 2018 12:26

    Doctorul ISIKOLO ESTE TRECUT Un zeu pe pământ aici și el a făcut-o pentru mine.... Aproape că mi-am pierdut viața atunci când iubitul meu de 6 ani a plecat să fie cu o altă femeie. Eu am plâns și sobru în fiecare zi, până când a fost atât de rău încât am ajuns la Internet pentru ajutor. Și am văzut o mărturie despre o vrăjitoare care o ajuta pe o fată numită Michelle și am spus să las să încerc așa că îl contactez pentru ajutor și el a aruncat o vrajă de dragoste pentru mine pe care o folosesc pentru a-mi primi dragostea înapoi și acum sunt o femeie fericită. Căci ce ați făcut pentru mine, nu voi împiedica să vă împărtășesc numele buni oamenilor acolo pentru lucrarea bună pe care ați făcut-o pentru mine. Sper ca Dumnezeu să te binecuvânteze atât cât îmi ajuți să-mi aduc dragostea înapoi, este ideal am publicat acest lucru într-un ziar local pentru Dr. Isikolo în alta pentru a aduce mai mulți clienți la el, merită mai mult din aceasta și recompensa lui sunt siguri . contactați-l pe isikolosolutionhomegmail.com numărul lui WhatsApp 2348133261196 el este singurul răspuns la problemele dvs.

    raspunde comentariului
  • Anika

    03 martie 2018 14:55

    Vreau să folosesc acest mediu pentru a spune lumii despre doctorul Isikolo, care ma ajutat să-mi recuperez iubitul cu vraja sa puternică, ex și eu, în cazul în care am avut o neînțelegere care a dus la despărțirea noastră, deși am mers să-l implor de mai multe ori să vă rog iartă și mă acceptă înapoi pentru că știam că l-am jignit, dar de fiecare dată când m-am dus să-l cer, întotdeauna mă simt mai profund în dureri și agonie, pentru că mereu pleacă de la mine și nu ar vrea să asculte ceea ce trebuie să-i spun. Într-o zi credincioasă, în timp ce căutam ajutor pentru a-mi primi spatele, am venit să mărturisesc despre o femeie a cărei problemă era mai rea decât a mea și totuși doctorul Isikolo ia ajutat cu vraja, așa că am fost fericit și l-am contactat și pe Dr. Isikolo pentru ajutor prin e-mail isikolosolutionhomegmail.com și apoi i-am povestit povestea mea, dar singurul lucru pe care la spus a fost că îți voi șterge lacrimile cu vraja mea și în două zile exul tău va fi cu tine și din fericire pentru mine totul a mers bine așa cum a promis doctorul Isikolo și chiar acum am luat logodnicul meu înapoi și amândoi trăim fericiți. Nu există nimic de care Dr. Isikolo nu poate face cu vraja și așa cum am promis eu voi continua să depun mărturie pe internet despre modul în care Dr. Isikolo ma ajutat. Problema ta este mai mare decât a mea sau mai puțin și îți dau 100 garanție că dr. Isikolo va pune capăt cu vraja sa puternică, contactați Dr. Isikolo astăzi pentru a vă ajuta pe e-mailul său isikolosolutionhomegmail.com și numărul lui WhatsApp 2348133261196

    raspunde comentariului
  • Helen

    01 martie 2018 18:47

    Viața mea este plină de fericire pentru că Dr. Isikolo mă face să fiu fericit. Ceea ce mi sa întâmplat nu este ceea ce pot păstra numai pentru mine, ci și pentru a le spune lumii, astfel încât cei care au fost odată ca mine să ajungă acolo acolo și să fie fericiți încă o dată. Eu și iubitul meu aveam câteva probleme care ne-au dus la descompunere, deoarece după aceea viața mea nu a fost niciodată la fel, am încercat tot felul de metode să-l aduc înapoi. dar au fost doar risipă de efort și pierdere de timp. Dar într-o zi în timpul căutării mele pe internet, am dat peste o mărturie despre doctorul Isikolo. i-am contactat și a reușit să-mi aducă amorul în 48 de ore. Cu acest lucru minunat care sa întâmplat în viața mea, am decis să spun întregii lumi despre acest mare om numit Dr Isikolo. Pentru cei care aveau nevoie de ceva, mi-a spus că în templul lui există o imposibilitate de acum, că-l cred atât de mult. prieteni, dacă aveți nevoie de ajutor pentru a vă aduce înapoi ex iubitul vă rugăm să-l contactați prin e-mail isikolosolutionhomegmail.com Și vă promit că iubitul dvs. va fi cu siguranta înapoi la tine.1 Dacă doriți ex-spate.2 dacă aveți întotdeauna vise rele.3 dacă doriți să fiți promovat în biroul dvs. sau dacă aveți un loc de lucru și aveți nevoie de ajutor5 Dacă vreți un copil.6 Vrei să fii bogat.Contactați-l astăzi pe isikolosolutionhomegmail.comNumărul de numărul de telefon 2348133261196

    raspunde comentariului
  • MARIAN NELSON

    01 decembrie 2017 4:29

    împrumut! împrumut! împrumut !!!Căutați o companie de creditare privată acreditată și acreditată care oferă împrumuturi pentru oportunități pe viață? Oferim toate tipurile de împrumuturi într-un mod foarte rapid și ușor, împrumuturi personale, împrumuturi auto, împrumuturi ipotecare, împrumuturi pentru studenți, credite comerciale, împrumuturi, consolidarea datoriilor și multe altele. Au fost respinse de bănci și de alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de un credit ipotecar? Nu arătați că suntem aici pentru a face toate problemele dvs. financiare un lucru din trecut. Acordăm împrumuturi persoanelor fizice și companiilor care solicită asistență financiară la o rată de 2. Nu este necesar un număr de securitate socială și nu este necesară verificarea creditului, garantată 100. Vreau să folosesc acest mijloc pentru a vă informa că oferim asistență fiabilă și de susținere și vă vom oferi cu plăcere un împrumut.Apoi trimiteți-ne un e-mail la mariannelsonloanfirmoutlook.com pentru a solicita un împrumut

    raspunde comentariului
  • costica

    05 noiembrie 2017 8:18

    -oferte-operatorOnline!Proiect nou.Esti salariat si nu-ti ajung banii?Esti somer si cauti un loc de munca?Inca nu ai gasit jobul care sa-ti asigure un trai linistit?Atunci nu ai nimic de pierdut,realizeaza-ti visul.Noi iti oferim curs gratuit si complet de instruire,lucrand acasa.Nuiti trebuie decat un Calculator,internet si 3 ore din timpul tau pentru a castiga bani.Trimite un e-mail cu textulinfola pacurarucostica1963gmail com

    raspunde comentariului
  • THERESA WILLIAMS

    28 iunie 2017 18:20

    Buna, eu sunt Theresa Williams Dupa ce am avut relatii cu Anderson de ani de zile, sa despartit de mine, am facut tot posibilul sa-l aduc inapoi, dar totul a fost in zadar, l-am dorit inapoi atat de mult din cauza iubirii pe care o am pentru el, L-am rugat cu totul, am făcut promisiuni, dar a refuzat. Mi-am explicat problema prietenei mele și ea mi-a sugerat să contactez mai degrabă un vrăjitor care să mă ajute să arunc o vrajă să-l aducă înapoi, dar eu sunt tipul care niciodată nu credea în vrajă, nu aveam de ales decât să încerc, Mi-a trimis poșta de vrajă și mi-a spus că nu există nici o problemă că totul va fi bine înainte de trei zile, că fostul meu se va întoarce la mine în trei zile, a aruncat vraja și în mod surprinzător în a doua zi, era în jurul orei 1600. Ex-ul meu ma sunat, eram atat de surprins, am raspuns la apel si tot ce a spus a fost ca a fost atat de rau pentru tot ce sa intamplat ca el a vrut sa ma intorc la el, ca ma iubeste atat de mult. Am fost atât de fericit și am mers la el, așa am început să trăim împreună din fericire din nou. De atunci, am promis că oricine știu că are o problemă de relație, aș fi de ajutor pentru o astfel de persoană, referindu-mă la singurul vrăjitor adevărat și puternic, care ma ajutat cu propria mea problemă. Email drogunduspellcastergmail.com îl poți trimite prin e-mail dacă ai nevoie de asistența lui în relația ta sau în orice alt caz.1 vrăji vrăji2 vrăji pierdute3 Vrăjile de divorț4 Vrăjile căsătoriei5 Vraja de legare.6 vrăji de rupere7 Înlăturați un iubit din trecut8. Vrei să fii promovat în biroul tău vraja de loterie9 doresc să-ți satisfacă iubitulContactați acest om grozav dacă aveți o problemă pentru o soluție durabilăPrin intermediul drogunduspellcastergmail.com

    raspunde comentariului
  • oana

    24 iunie 2017 21:38

    Stilul comentariului de mai sus e stil psd .Nici nu poti zambi atat e de jalnic,Unde esti SPARTACUS sa-l faci piftie?!

    raspunde comentariului
  • Mafia Bisericii

    05 iunie 2017 21:45

    baga pe youtube sa vezi de unde vin 50 la suta din banii pentru catedrala mantuiri neamului de la proxenetii romanii membri de elita a bisericii ortodoxe romane si preotii captatori de fete saraec de la tara si orasi ce le vand la proxeneti, afacerile murdare securiste ale bisericii ortodoxe romane, marca Teodosie si daniel spagoveanul securistii. baga pe youtube. Ion Clamparu . Retele de proxeneti. Mii de romance fortate,Batute sa se prostituieze

    raspunde comentariului
  • amic AC

    05 mai 2017 18:18

    da , de cateva luni bune DNA-ul se pare ca a disparut complet din peisaj !

    raspunde comentariului
  • amic AC

    05 mai 2017 18:18

    da , de cateva luni bune DNA-ul se pare ca a disparut complet din peisaj !