În perspectiva câştigării alegerilor parlamentare din această toamnă, Guvernul pregăteşte lansarea unei serii de bancnote care să lanseze în piaţă noul etalon naţional în materie de monedă. Acesta se va numi USLeul şi îşi propune să fie o reprezentare economică concretă a creşterii nivelului de trai al poporului după preluarea guvernării de către Cabinetul Ponta. Bancnotele vor purta efigia unor mari personalităţi politice contemporane, Victor Ponta, Crin Antonescu, Dan Voiculescu şi Ion Iliescu, alocarea figurilor pe noile cupiuri emise de BNR urmând să consoneze valoarea bancnotelor cu gradul de implicare al fiecăruia dintre politicienii amintiţi în reforma statală accelerată din această vară. În ceea ce priveşte cursul de schimb, noua monedă va pleca, pentru început, în luna noiembrie, de la o valoare actualizată de 8 USLei per Euro. Specialiştii social liberali apreciază, totuşi, că o atare cotaţie va fi de prea mică importanţă în plan internaţional, guvernul intenţionând să raporteze noua monedă naţională în principal la rubla rusească, grivna ucraineană sau won-ul nord coreean.
9 Responses to “Guvernul se pregăteşte să scoată pe piaţă noua monedă naţională a României: USLeul”
Read below or add a comment...



Tare!
Stai, că trebuie să scoată ăştia şi subdiviziunea…
Doamne cat de tare poate fi !
) M-am prapadit de atata ras, e drept cine a facut toate astea a avut ceva cap !
Mulţumim, Daniel! Încercăm să ne ridicăm la înălţimea cititorilor noştri…
Genial!
)
Legea prevede DOUA FELURI DE LISTE ELECTORALE:
a. pentru alegerile locale, incluzand numai cetatenii cu drept de vot domicialiati in tara.
b. pentru alegerile parlamentare, prezidentiale si referendum, incluzand pe TOTI ROMANII cu DREPT DE VOT, oriunde s-ar afla ei ( de aceea s-au organizat urne in strainatate la acest referendum)
Deci ce s-a intamplat la acest referendum:
Sau referendumul s-a facut in mod fals pe Listele de la Alegerile Locale.
DECI REFERENDUMUL TREBUIE ANULAT.
Sau s-a facut pe listele pentru referendum si atunci trebuie INVALIDAT pentru neindeplinierea Quorumului.
In acest caz alegerile locale sau facut pe listele pentru referendum
DECI ALEGERILE LOCALE TREBUIE ANULATE
Organizatorii USL trebuie sa plateasca banii irositi si sa sufere consecintele legale.
Restul palavragelii de 7 zile incoace este o perdea de fum, pentru cei ce nu pot sau nu vor
sa afle adevarul.
Ce diferenta valorica mare intre primii 2 clasati si cel de-al treilea clasat!
US leul, tare asta… subdivizunea? Cacaraul?
Abia acum am vazut articolul. Sa va fie rusine!!!!! Cum e posibila o asemenea infamie?!?!?! Adica INSUSI Adrian Nastase sa n-aiba si el poza pe o bancnota?! Da’ cu ce-i mai breaz ca el Cacarau de exemplu?!
Huoooooo voua agenti ai opresiunii bashiniste!!!