HomeActualitateDin cauza lui Keseru, Steaua a început să joace...

Din cauza lui Keseru, Steaua a început să joace tenis de câmp!

L-am văzut și mi-a plăcut!
Meciul de aseară al Stelei cu Pandurii Târgu Jiu, a pus pe gânduri tot staff-ul roș-albaștrilor. Nimeni nu se aștepta ca băieții să facă așa ceva. Păi, când scorul arată 6-0 la final, nu poți să te gândești decât la faptul că echipa a luat-o razna. Și totul din vina lui Kerseru. Dar ce, forbalul se joacă pe seturi?
Douăj de minute bune, în care nimeni nu a putut să strige"Hai Steaua!", pentru că meciul s-a jucat fără spectatori. Iar din minutul 23 a început fiesta. Îl știți le Luchin? Hai că îl știți.  Băiatul ăla adus unde trebuie, de unde nu trebuia. Centrare Luchin și gol Keseru. Steaua are gol în plus. Trec șaizeci de secunde. Sânmărtean e faultat în careu oltenilor. 11 metri. Gol Keseru. E doi pentru Steaua. Din nou nenea Sânmărtean pasează pentru Keseru și în minutul 34 e deja diferență de trei goluri. Scuzați repetiția, dar băieți  ăştia cu 'K' și 'S' nu se dezmint. Adică, în repriza a doua, S-ul mai dă o pasă în adâncime K-ului, iar omul face 4-0. Vine și Chipciu cu pasa  și din 8 metri, Keseru face 5-0. Era minutul 82. Antrenorul Gâlcă își face griji. Nu înțelege scorul. Mai mult, cred cu după 6-0 în minutul 85, a avut o discuție cu repetitivul Keseru care a marcat aproape de la jumătatea terenului: "Claudiule, băi nene, noi nu jucăm tenis. Încearcă să nu mai dai atâtea, că nu ești Simona Halep! Șase, ma??". Claudiu, ce să facă?  S-a conformat. Scorul final a rămas șase la zero, iar Steaua a început să-și intre în formă, mai ales după transferurile lui Luchin și Breevelt. Hai băieți, să auzim de bine marți, cu Ludogoreț. Succes!